Niedoceniony

Fajnie byłoby mieć kopię Deklaracji Niepodległości. Nie jest to moje marzenie, ale jak mogę kupić tanio, to dlaczego nie? Tak myślał Michael Sparks kiedy w sklepie z używanymi rzeczami w Nashville kupił podniszczoną kopię tego dokumentu. Wydał na nią $2.48. Co za okazja! Okazało się później, że kopia, za którą dał $2.48 była jedną z 200 „oficjalnych kopii” wydanych przez John’a Quincy Adams w roku 1820. To co mężczyzna kupił za $2.48, sprzedał później za prawie pół miliona dolarów.           Ktoś popatrzył na starą kopię dokumentu i popełnił wielki błąd. Po prostu nie docenił jej.

My również popełniamy tego typu błędy, szczególnie z ludźmi. Może ty sam dzisiaj czujesz się niedoceniony. Może odczuwasz to do tego stopnia, że zacząłeś sam wierzyć, że niewiele jesteś warty. Może przeżyłeś zbyt wiele rozczarowań, odrzucenia, nieudanych relacji, czy sposobu, w jaki inni ludzie cię traktują.

Mam dla ciebie dobrą wiadomość! Jest ktoś, kto zna twoją wartość. On zapłacił za ciebie. Jest nim sam Boży Syn. Oto jak Biblia to przedstawia: „Nie należycie też do siebie samych, drogoście bowiem kupieni” (1Kor.6:19-20).  Cena jaką Jezus za ciebie zapłacił wymieniona jest w Objawieniu Jana 5:9: „Zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga ludzi” Jezus uważał, że byłeś wart Jego przelanej krwi, krwi jedynego Syna Bożego. Pomyśl o krzyżu, gdzie zawisł Jezus z rękoma i nogami przebitymi gwoździami, z cierniową koroną na głowie, mieczem przeszywającym Jego bok i wypowiedz słowa: „To wszystko dla mnie!”

Tak okrutny był twój grzech. Wymagał takiej właśnie zapłaty. I tak właśnie ogromna jest miłość Boga do ciebie i do mnie. Bóg to uczynił, aby cię nie stracić. Grzech jest okrutną rzeczą, jest duchowym porwaniem twojego życia z ręki Boga, twojego Stworzyciela. Ale Jezus stanął na drodze i powiedział: „W zamian weź mnie” Słowami Bibli brzmi to: „Który mnie umiłował i wydał siebie samego za mnie” (Gal.2:20). Bóg naprawdę cię kocha. On nadał ci wartość kiedy cię stworzył. On również pragnie przywrócić ci wartość, którą odjął ci grzech.

Ale Ty musisz podjąć decyzję, On do niczego nie będzie cię zmuszać. Musisz zaprosić Go do swojego życia; zaproszenie to jest całożyciowym wyborem zwrócenia się w stronę Boga i złożenia swojego życia w Jego ręce. Jest to krok całkowitego zaufania Jezusowi jako twojej jedynej nadziei na przebaczenie grzechów i doświadczania nowego rodzaju miłości. Bóg czeka na ciebie.

Jego miłość ukaże ci jak ogromną posiadasz wartość, gdyż tak naprawdę nikt nie kocha cię tak jak Jezus.  

                                                           Ron Hutchcraft / Tł. Aldona Kozlowska