zdjecie na strone radek.png

Pastor Radek (Radomir Niewrzol) rozpoczął swoją służbę pastorską w Polskim Centrum Chrześcijańskim w Maju 2017 roku. Przed objęciem obowiązków pastorskich usługiwał w PCC przez wiele lat jako leader grup domowych, nauczyciel szkółki niedzielnej, oraz nauczając Boże Słowo podczas nabożeństw. Wlaśnie tu poznał swoją żone Agnieszkę, tu wzieli ślub i od wielu lat nazywają to miejsce swoim duchowym domem.

Przez większość swojego życia Radek nie wierzył że Bóg jest realny, lecz na ostatnim roku studiów na University of Illinois at Urbana-Champaign, doświadczył realności Boga, między innymi obserwując autentyczność życia wierzących przyjaciół. Po ukończeniu studiów w zakresie Biochemii, Radek spędził rok czasu na misjach w Puerto Rico i Brazylii gdzie, między innymi, odkrył swoje powołanie jako nauczyciel. Dziś ma przywilej nauczać Boże Słowo i zachęcać innych do tego, aby powierzali swoją drogę w Boże ręce każdego dnia. Radek, wraz z żona Agnieszką chcą docierać do Polonii w Chicago głosząc Dobrą Nowinę o tym, że Bóg jest realny, że zależy Mu na każdym człowieku, i że dzięki dziele, które Jezus Chrystus dokonał na krzyżu, każdy może dziś doświadczyć Bożej Łaski i miłości oraz mieć dostęp do Boga, w którym wszystko staje się nowe.

 

Tomasz nawrócił się do Pana Jezusa w 2001 r. To wydarzenie zmieniło bardzo jego życie i od tamtej pory jest tez członkiem Polskiego Centrum Chrześcijańskiego. Od początku udzielal się w roznych sluzbach, jednak w ostatnich latach Jego serce zaczela przenikać pasja uwielbiania Boga, co tez sprawilo ze obecnie wraz z zona Ania zajmuja sie sluzba uwielbienia w kościele. Jest to dla nich niezwykly przywilej i radość moc byc czescia tak szczegolnego sposobu wyrazania Bogu chwaly i milosci. Od marca 2018 roku Tomasz jest czlonkiem rady zborowej PCC oraz Asystentem Pastora.

Irena i John.png

Irena i John Kowalski byli współzałożycielami Polskiego Centrum Chrześcijańskiego w roku 1986.  Od tego czasu wiernie służą temu kościołowi w różnych dziedzinach.  Irena od początku prowadzi lekcje szkółki niedzielnej dla dzieci.  Obecnie pomaga jej w tym John.  Angażowana też jest w slużbie dla kobiet. John od początku jest w grupie uwielbiającej i służy w radzie zborowej.  Zawodowo pracuje jako pediatra.  John i Irena kochają ludzi; ich dom jest otwarty aby przytulić tych, którzy tego potrzebują.

received_10155247040030614.jpeg

Teresa podczas studiow doswiadczyla realnosci i mocy Zywego Boga. Zaufala Jezusowi Chrystusowi swemu Panu i Zbawcy. Od tamtej chwili doswiadcza Bozego prowadzenia i blogoslawienstwa w zyciu rodzinnym i zawodowym. W 2007 roku zachecona przez przyjaciol z Polski, wraz z nimi pojechala na niedzielne nabozenstwo do PCC. Serdeczne przywitanie pastora, milosc i akceptacja braci i siostr oraz Boza obecnosc tak odczuwalna, sprawily, ze PCC stal sie duchowym domem Teresy. Tu wzrastala i umacniala swoja wiare pragnac, by zawsze byla ona czynna w milosci. Zaangazowana jest w sluzbe kobiet "Motyl" oraz w sluzbe kuchenna "Spichlerz Babuni". W lutym 2017 roku dolaczyla do rady kosciola. Pragnieniem serca Teresy sa slowa z 2 Listu Pawla do Koryntian 4:15: " A wszystko to dzieje sie ze wzgledu na was, aby im wiecej jest uczestnikow laski, tym bardziej obfitowalo dziekczynienie ku chwale Bozej".

Screen Shot 2018-04-07 at 8.26.39 PM.png

Ryszard i Grażynka Gomułka