Mur Zburzony

  To mógł być najszczęśliwszy tłum w historii. Miejsce: Brama Brandenburska pomiędzy Wschodnim i Zachodnim Berlinem w tę pamiętną noc listopadową. Nagle po przemianach rewolucyjnych w komunistycznym rządzie Wschodnich Niemiec, ludzie mogli przejść przez bramę, która przez 28 lat dzieliła to miasto na część wolną i część komunistyczną. Korki samochodów ciągnęły się milami, by przekroczyć bramę, która przez tak wiele lat była zamknięta

I nikt tam nie narzekał. Niektórzy przez nią przejeżdżali, inni przechodzili pieszo i wieść o tym rozeszła się po całym świecie: „Mur został zburzony” Podobnie i twój mur został zburzony.

W księdze Izajasza 59:2 jest napisane: „Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze tak, że nie słyszy.” Musimy zdać sobie sprawę, że żyjemy w świecie, który nie wie co to jest grzech i dlaczego coś jest niszczące. Wydaje się, że grzech stał się stylem życia głoszącym: Wierzę w ciebie Boże, chodzę do kościoła, daje na ofiarę, ale ja kieruję swoim własnym życiem. Ty jesteś Bogiem wszechświata, więc nim rządź, ale moje życie należy do mnie i ja sam sobie poradzę.

Grzech to styl życia odsuwający Boga z centrum, do którego należy. W wyniku tej decyzji, dokonujemy dziennie wielu wyborów, które są sprzeczne z Bożym stylem życia. Każdy z nas boryka się z problemem grzechu i oto Biblia taką sytuację nazywa oddzieleniem od Boga. Wynikiem tego jest mur z poważniejszymi konsekwencjami aniżeli mur Berliński. Konsekwencje są wieczne. Być może odczuwasz dzisiaj tę separację, mimo, że jesteś religijnym człowiekiem.

Bóg ma miłość, której poszukujesz. Jest ona po drugiej stronie muru.  Bóg ma siłę, której potrzebujesz, lecz jest ona po drugiej stronie muru. Bóg posiada sens i znaczenie za którymi się rozglądasz, lecz są one po drugiej stronie muru. Jeśli umrzemy oddzieleni murem, tak już pozostanie.

Lecz oto wspaniała nowina! W Izajaszu 53:6 Biblia mówi: „A Pan jego (Jezusa) dotknął karą za winę nas wszystkich.” Wszystkie moje grzechy zostały złożone na Chrystusa kiedy umierał na krzyżu. Został On oddzielony od Boga Ojca, abyśmy my nie musieli być od Niego oddzieleni jeśli złożymy naszą nadzieję w Jezusie Chrystusie. Nie w kościele, nie w religii, nie w naszej własnej dobroci, lecz tylko i wyłącznie w Chrystusie.

Czy masz już dość muru dzielącego cię od Boga? Czy masz dość bycia oddzielonym od swego Stwórcy? Może próbowałeś różnych sposobów, włącznie z praktykami religijnymi by zburzyć mur? Ale wiesz, że mur ciągle stoi. Jedynie Jezus, Zbawiciel, który umarł za każdy twój grzech jest w stanie zburzyć mur. Powierz Jemu swoje życie, przyjmij Jego zbawienie. Jeśli tylko to uczynisz, kiedy otworzysz swoje serce dla Jezusa, poznasz tę nieopisaną radość osoby, która w końcu może wykrzyczeć: Mur został zburzony, jestem wolny!    

                                                                    Ron Hutchcraft/ Tł. Aldona Kozlowska