Zbyt cenny by zaprzepaścić

Myślę, że to pod koniec szkoły średniej człowiek zaczyna rozwijać wartościową cechę zwaną perspektywą. Wiem, że było tak w przypadku Chrisa. Był on w szkole kiedy natknąłem się na niego jednego dnia. Zatrzymał mnie i powiedział: „Wiesz Ron, kiedy zacząłem szkołę powiedziałeś mi coś, w co nie wierzyłem. Teraz ci wierzę. Powiedziałeś: ‘Nie obejrzysz się, a będziesz kończył tę szkołę’. Wtedy wydawało mi się, że to będzie wieczność, a teraz patrząc wstecz zadaję sobie pytanie: Gdzie uciekł ten czas?” Ja osobiście patrzę na swoje dzieci i pytam: gdzie jest ta mała dziewczynka, którą nosiłem na rękach? Gdzie jest ten chłopiec, z którym się bawiłem?

Im wcześniej zrozumiesz jak bardzo szybko czas ucieka, tym lepiej będziesz żył.

W Psalmie  90:10 Mojżesz mówi: „Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, a gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.” Dalej werset 12 mówi: „Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy posiedli mądre serce!”  Wydaje się, że Mojżesz tu powiada: Kiedy zdamy sobie sprawę jak szybko życie przemija, odkrywamy drogocenność każdego dnia. Odpowiedzią Mojżesza na szybko przemijające życie jest „Panie, chcę posiąść mądrość co najlepszego mogę uczynić w każdym dniu życia. Pomóż mi, abym żadnego z nich nie zaprzepaścił”

Co za wspaniała rzecz wstawać każdego dnia z pełną świadomością i przechodzić przez codzienną rutynę z postawą: Panie, pomóż mi, abym nie zaprzepaścił tego dnia, to nie jest tylko kolejny dzień, ale dzień jak żaden inny, niepowtarzalny. Nigdy już nie odzyskam tych 24 godzin.

Jako rodzice nie postrzegajmy życia dziecka jako całości. Miej cenne chwile z dzieckiem. Czy dzisiaj twoje dzieci znają granice? Czy dzisiaj wiedzą, że je kochasz? Czy dałeś im to dzisiaj do zrozumienia? Czy dzisiaj wiedzą, że są kimś szczególnym? Spraw, aby każdy dzień się liczył. Jeśli to będziesz praktykować, nie będziesz się zamartwiać co stanie się za tydzień, albo za miesiąc. Żyj pojedynczym dniem!

A co ze składaniem świadectwa o Chrystusie? Może dzisiaj nadarzyć się okazja, jaka już nigdy się nie powtórzy. Musisz świadomie postanowić, że chcesz żyć pełnią życia i wykorzystywać każdy pojedynczy dzień.

A co z przygotowaniem na wieczność? Czy spędzasz z Jezusem codziennie czas przygotowując się na wieczność z Nim? Czyż nie warto inwestować w relację, która będzie relacją już na zawsze? Dołóż starań, abyś każdego dnia znał Jezusa lepiej niż znałeś Go dnia poprzedniego. Każdy pojedynczy dzień jest zbyt cenny aby go zmarnować. Inwestuj w relacje i rzeczy, które na zawsze będą miały znaczenie. 

                                                                                       Ron Hutchcraft / Tł. Aldona Kozlowska