Wspomnienia o Matkach

BOŻA DŁOŃ Wiele lat temu kiedy przechodziłem przez trudny okres w życiu, modliłem się i modliłem, lecz miałem wrażenie, że bramy nieba są zamknięte. Czułem jakby Bóg całkowicie zniknął, a ja pozostałem samotny ze swoimi ciężarami i doświadczeniami. Była to ciemna noc dla mojej duszy. Napisałem mojej mamie o tym przez co przechodzę i nigdy nie zapomnę jej odpowiedzi: „Synu, wiele razy w życiu Bóg się odsuwa, aby wypróbować naszą wiarę. On pragnie, abyś ufał Mu w ciemnej godzinie. Synu, w tej otaczającej cię ciemności wznieś w wierze swoje ręce w górę, a poczujesz, że Boża dłoń cię dosięgnie.” We łzach uklęknąłem przy łóżku i doświadczyłem ogarniającej mnie zewsząd Bożej obecności   (Billy Graham)

 

SPOSÓB NA BOGACTWO

Moja mama do samej śmierci uważała, że bardzo biedną jest kobieta, która w swoim życiu nie miała do czynienia z dziećmi. Twierdziła ona również, że nie ma żadnego usprawiedliwienia na to, aby nie mieć dzieci. Jeśli nie miałaś dziecka „pod ręką” to mogłaś je „dostać” – szkółka niedzielna, przedszkole, jakiś maluch mieszkający w sąsiedztwie, albo pomoc młodej matce i dodanie tym samym czegoś cennego do swojego życia. Powiedziałaby ci, że niemalże wszędzie tam, gdzie znajdujesz tętniące życie, znajdujesz dzieci. Znajdź jedno dla siebie. Ponieważ według jej przekonań będziesz nieszczęsną duszą jeśli stracisz kontakt z dziećmi. Jestem bardzo wdzięczna swojej mamie, iż ukazała mi, że jednym ze sposobów na ubogacone życie jest posiadanie kontaktu z dziećmi. I całe szczęście, że nie muszą to być wcale twoje własne dzieci.   (Beth Moore)     

 

POTĘŻNA ROLA MATKI

Nie ma bardziej wpływowej, ani bardziej potężnej roli aniżeli rola matki. Tak jak bardzo ważne są postacie polityczne, wojskowe, edukacyjne czy religijne, żadna z nich nie może równać się z wpływem jaki wywierają matki. Ich słowa nigdy nie przechodzą całkowicie w zapomnienie, ich dotyk pozostawia niezatarty ślad, a wspomnienia ich obecności trwają przez całe życie. Abraham Lincoln miał rację kiedy powiedział: „Nie jest ubogi ten, kto posiadał pobożną matkę” Zamiast skupiać się na negatywnym i podkreślać jak wiele matek odsunąło się od tego wzniosłego powołania jakim jest kształtowanie przyszłości naszego kraju, chcę rzucić pozytywne wyzwanie.

Kobiety! Oto wasza godzina... wasza wyjątkowa okazja, aby wzbić się! Harmonijny związek małżeński, niezachwiane, niesamolubne oddanie się macierzyństwu nigdy wcześniej nie miało takiego znaczenia dla naszego społeczeństwa. Mówiąc o wyzwaniu wartym wszelkiego wysiłku! Bez względu na to, co słyszałyście, rola matki jest najszlachetniejszą, najbardziej wpływową i najbardziej wynagradzaną ze wszystkich!   (Charles Swindoll)