Puste Jajko

Ewangelia jest zrozumiała dla każdego, nawet dla kogoś takiego jak Jeremiasz Forrester, który urodził się z wadami fizycznymi i niedorozwojem umysłowym. Jeremiasz, 12 letni chłopiec był w drugiej klasie w chrześcijańskiej szkole. Jego nauczycielka, pani Miller była podirytowana kiedy chłopiec stale kręcił się, ślinił, mruczał i wydawało się, że niczego się nie uczy. Próbowała ona wyjaśnić rodzicom, że Jeremiasz rozprasza uwagę pozostałych dzieci i należy go umieścić w szkole specjalnej. Nauczycielka w jednej ze swoich modlitw wyznała: „Oto narzekam. Mój problem jest niczym w porównaniu z trudnościami z jakimi boryka się ta rodzina. Pomóż mi Panie być cierpliwą.” Podczas lekcji próbowała ignorować zachowanie chłopca, jego błędne spojrzenia i dotrwać do końca roku szkolnego. Gdy nadeszła wiosna, pani Miller opowiadała dzieciom historię zmartwychwstania. Każdemu z dzieci wręczyła plastikowe jajko, prosząc aby na następny dzień w środku jajka umieściły coś, co reprezentuje życie.

Nauczycielka zastanawiała się, czy Jeremiasz zrozumiał historię śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Czy zrozumiał zadanie?

Następnego dnia dzieci ułożyły przyniesione jajka w przygotowanym koszyku. W jednym z jajek znajdował się kwiatek. Nauczycielka skomentowała: „Kwiatek jest wspaniałą demonstracją nowego życia. Kiedy rośliny zaczynają kiełkować, jest to zwiastun wiosny.”  W innym jajku był motyl. „Wszyscy wiemy, że gąsienice przemieniają się w motyle; to wspaniały obraz nadchodzącej wiosny.”

Kiedy pani Miller otworzyła kolejne jajko, jej serce zamarło. Jajko było puste. Od razu wiedziała, że musiało ono należeć do Jeremiasza. Nie zrozumiał zadania. Aby nie zawstydzić chłopca, bez słowa zamknęła jajko i odłożyła na bok. Nagle dał się słyszeć głos Jeremiasza: „Proszę pani, czy nic nie powie pani na temat mojego jajka?” Nauczycielka zmieszana delikatnie próbowała załagodzić sytuację: „Ależ Jeremiaszu, twoje jajko jest puste.” „Tak proszę pani” – odparł chłopiec „grób Jezusa był pusty”

Oczy nauczycielki wypełniły się łzami. „Czy wiesz dlaczego grób był pusty?” zapytała.

„O tak” odpowiedział Jeremiasz „Jezus został zabity i tam położony. A póżniej Ojciec wzbudził go z martwych” Pani Miller natychmiast zrozumiała, że  Boża prawda może dotrzeć do każdego. Trzy miesiące potem Jeremiasz umarł. Kiedy rodzina i przyjaciele zgromadzili się na pogrzebie, wszyscy wiedzieli, że ten mały chłopiec wywarł ogromny wpływ na swoich rówieśników. Na wierzchu trumny leżało 19 jajek, wszystkie puste.