Cudowny Lekarz

Większość ludzi nigdy nie doświadczyła całkowitej ślepoty, nawet chwilowej. Możesz widzieć osobę siedzącą obok ciebie w biurze, kolory swojej odzieży, uśmiech swojego dziecka. Widzisz dokąd jedziesz, co kupujesz, oraz wszystko co cię dokoła otacza. Ale co by było, gdybyś był niewidomy? Zamknij oczy na minutę i przekonaj się co możesz zrobić bez możliwości widzenia. Co by było gdybyś miał żyć tak do końca swoich dni? Istnieje historia o człowieku, który był niewidomy od urodzenia. Nigdy nie widział swojej matki, ojca, rodzeństwa. Kiedy dorósł, chciał pomóc swojej rodzinie, gdyż zdawał sobie sprawę jakim był dla nich ciężarem. Wychodził na ulice żebrząc o pieniądze. Nieważnym było ile dostawał, gdyż liczyła się każda suma. Całymi dniami siedząc na ulicy liczył na łaskawość i ofiarność przechodniów. Robił to przez wiele lat i wrósł już w scenerię miasta. Spotykało go wiele cierpienia ze strony ludzi. Niektórzy mówili, że jest niewidomy z powodu swoich przewinień. Inni twierdzili, że winę ponoszą jego rodzice. Lecz nikt tak naprawdę nie znał przyczyny jego ślepoty.

Jednego dnia w mieście pojawił się mężczyzna, którego jedni nazywali lekarzem, inni grzesznikiem, a jeszcze inni twierdzili, że ma demona. Człowiek ten podszedł do ślepca i posmarował błotem jego oczy. Niektórzy z drżeniem przyglądali się temu, co robi myśląc jakie to obrzydliwe. Inni nie ukrywali zainteresowania tym co dalej nastąpi. Jeszcze inni w ogóle nie zwracali uwagi. Nieznajomy polecił niewidomemu , aby obmył oczy w sadzawce i ten posłusznie to uczynił. Być może oczekiwał jakiejś niewielkiej zmiany, a może nie licząc już na nic, mechanicznie wykonał polecenie. Kiedy woda spływała po jego policzkach, nagle ujrzał światło. Ujrzał w sadzawce swoje odbicie! Przejrzał! Uniósł głowę i zobaczył przechodzące obok tłumy. Stał się cud! Widział!

Nieznajomym lekarzem był Jezus.

Czy jest w twoim życiu jakaś choroba, która wydaje się nieuleczalną? Czy wiesz, że dzięki niej mogą objawić się wspaniałe Boże dzieła? Bez względu na to jaka jest twoja dolegliwość, każdy z nas jest zarażony chorobą grzechu. Grzech jest wynikiem nieposłuszeństwa Bogu. Cudowny lekarz, Jezus Chrystus posiada lekarstwo. On sam jest tym lekarstwem. „Przyszedłem na ten świat na sąd, aby ci, którzy nie widzą widzieli, a ci, którzy widzą stali się ślepymi” (Jana 9:39). Dalej Jezus mówi: „Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają” (Mat.9:12). „Bóg nie posłał Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego nie będzie osądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego” (Jana 3:17-18).

Uwierz w Jezusa, a ujrzysz cuda w swoim życiu!